Kelioniuklubas.lt
  • Pradžia
  • Naujienos
  • Partnerio turinys
  • Patarimai
  • Laisvalaikis
    • Žvejyba
    • Video
  • Kelionės
Kelioniuklubas.lt
  • Pradžia
  • Naujienos
  • Partnerio turinys
  • Patarimai
  • Laisvalaikis
    • Žvejyba
    • Video
  • Kelionės
  • Naujienos

Dainų ir šokių šventė grįžta į Kauną: pirmą kartą suskambės „Žalgirio“ arena

Dainų ir šokių šventė

„Čia suteka upės“: 54 chorai, 26 šokių kolektyvai ir ansambliai, gausios atlikėjų gretos ir pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ – gražia tradicija tapusi Dainų šventė vėl suskambės Kaune. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas renginys kelis tūkstančius dainininkų ir šokėjų iš visos Lietuvos suburs „Žalgirio“ arenoje. Tiesioginę renginio transliaciją visai Lietuvai ir pasauliui šeštadienio vakarą bus galima stebėti internete.

Nauja vieta

Šiemet koncertas iš Dainų slėnio persikelia į „Žalgirio“ areną, kur žiūrovų lauks ne tik kokybiškas garsas ir vaizdo kokybė, bet ir unikalios šviesos instaliacijos. Pagrindinis ir svarbiausias veikėjas išliks toks pat – daina.

„Muzika priverčia tūkstančius kvėpuoti, galvoti ir dainuoti vienu ritmu, suvienija, įkvepia ir kuria bendrumo dvasią. Tai ypač svarbu šiuolaikiniame pasaulyje, kuris skaldosi, griūva ir nei vienas negali būti tikras dėl rytojaus.

Prasmingai – „Čia suteka upės“ – pavadinta šventė, kurios tema užkoduota ir pagrindinėje dainoje „Čia mano namai“ bylojančioje apie grįžimą į savo ištakas, bendrystę, į dainų lopšį Kauną”, –  sako šventės meno vadovė Danguolė Beinarytė.

Sugrįžimas namo

Šių metų šventės pavadinimas susisieja ir su Kauno, įsikūrusio upių sankirtoje, atvaizdu. Į miestą, kuris didžiuojasi Europos kultūros sostinės titulu, suteka ne tik visos Lietuvos, bet ir pasaulio kultūros.

„Dainų ir šokių šventė – ilgaamžė tradicija. Ji dar tarpukariu prasidėjo Kaune, todėl kaskart smagu ją pasveikinti čia – namuose. Kviečiu kauniečius ir miesto svečius puikiai praleisti savaitgalį, mėgaujantis ir didžiuojantis savo giliomis tradicijomis bei turtinga kultūra“, – teigė Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Scenoje pasirodys atlikėjai iš skirtingų Lietuvos kampelių: Kauno, Vilniaus, Druskininkų, Šiaulių, Marijampolės, Pasvalio, Palangos, Klaipėdos, Vievio ir Birštono. Pagrindiniu šventės akcentu taps kaimų, miestų, tarmių, senųjų dainų, šokių ir kitų tradicijų harmoningas derinys.

Solinius pasirodymus su chorais ir muzikantais dovanos: Egidijus Bavikinas, Gabrielė Bukinė, Neringa Nekrašiūtė, Artūro Anusausko ritmo grupė, Rimvydas Mitkus, „Sauliaus Petreikio trio“, Vitalija Narušienė, svečias iš Ukrainos Demjan Šyjan ir šokėja Stefanija Nosovaitė.

Kviečia stebėti internetu

Šventės metu skambės gražiausi visų laikų kūriniai, kuriuos atliks suaugusiųjų, studentų, moterų, vyrų, merginų, berniukų, jaunuolių bei moksleivių chorai.

Drauge pasirodys įvairūs tautinių šokių ansambliai ir profesionalių muzikantų kolektyvai. Renginyje skambės daugiau nei 30 kūrinių – lietuvių liaudies dainos, Lietuvos kompozitorių klasika ir naujausi kūriniai.

Tiesioginę šventės transliaciją kviečiame stebėti internetu: bit.ly/dainu-svente

Kiti įrašai
Poilsio kaita
View Post

Poilsio kaita: kodėl virtuali erdvė tampa pagrindine pramogų vieta?

Kelionės
View Post

Idėja trumpam rudens pabėgimui: 3 smagiausi nuotykių parkai Švedijoje vaikams – pilną glėbį įspūdžių parsiveš ir tėvai

Vilniaus oro uostas
View Post

Vilniaus ir Kauno oro uostuose svarbūs pokyčiai keliautojams: aviacijos saugumo patikroje – visi daiktai ir skysčiai gali likti bagažo viduje

Festivalis
View Post

Kviečia į unikalų festivalį už simbolinę kainą: vienoje vietoje – gamtos stebuklai, muzika ir gurmaniški atradimai

EIMIN
View Post

EIMIN tęsia investicijas, skirtas į Lietuvą pritraukti užsienio turistų

Novaturas
View Post

„Novaturo“ pirmojo pusmečio rezultatai: 3 kartus sumažinti nuostoliai, antrą metų pusę tikisi veikti pelningai

Nacionalinis dailės muziejus
View Post

Vasara baigiasi – kelionės po Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus parodas tęsiasi

Oro uostai stresas
View Post

Oro uostų atstovai dalijasi esminiais patarimais: padės pasiruošti kelionei ir išvengti streso

Narvesen
View Post

Lietuvos oro uostuose auga ir plečiasi „Narvesen“ parduotuvės

NAUJIENOS

Kelionės

Neatrastos kryptys Europoje: kur keliauja patyrę klubo nariai?

DFDS

Atšaukti skrydžiai į Bilundą – kaip dabar patogiai pasiekti Legolendą ir pirmiesiems išvysti parko naujienas?

Kelionės pramogos

Kaip įdomiai praleisti laiką laukiant eilėje ar keliaujant

Swiss

„Swiss International Air Lines“ į Vilnių skraidys dažniau

Skrydžiai lėktuvu

Istorinis Lietuvos ir Saudo Arabijos susitarimas: Lietuvos aviakompanijoms atveriama nauja rinka Artimuosiuose Rytuose

Madeira

5 priežastys, kodėl Madeira – geriausia vieta darbostogoms

PATARIMAI

kelionė automobiliu

Kokie gedimai keliaujant automobiliu pasitaiko dažniausiai?

Kad iškylos į gamtą negadintų nuotaikos

Tinsta kojos kaip gydyti?

Oda rūpintis neskubama

Mūsų atostogos – vagims ramus laikas veikti

Juokas ir gera nuotaika – sveikos širdies garantas

PARTNERIO TURINYS

Graikija – įvadas į Europos pažinimą

Planšečių taisymas Vilniuje

Studijos užsienyje: išvykite pasitikėdami savo kalbinėmis žiniomis

Skubus fototechnikos taisymas Vilniuje

Telefono remontas karantino metu

Aktyvus laisvalaikis su dviračiu

LAISVALAIKIS

Pusė neturinčių laiko pietums lietuvių nieko nevalgo

Vasaros skaitykla Palangoje

Duris atveria Palangos vasaros skaitykla

kalėdinės dovanos

Kuo yra ypatingos kalėdinės dovanos?

Vilniaus papludimiai

Naujas maudymosi sezonas: du nauji paplūdimiai, vietos ir neįgaliems, ir augintinių turintiems žmonėms

Pamatykite gražiausias Vilniaus vitrinas – skelbiami konkurso laimėtojai

Aromaterapija – malonu ir naudinga

Karolina
Kelioniuklubas.lt
  • Reklama
  • Kontaktai
Projektai:  statybajums.lt / manosveikata.lt / automedia.lt / skaitome.lt / verslo.tv / seostraipsnis.lt / mokslozinios.lt / zvejosapnas.lt /  motinyste.lt
Partneriai:  Automobilių nuoma / Bikko.lt

Input your search keywords and press Enter.