Jeigu nepakartojamai praleistas laikas kelionėje yra prioritetas numeris vienas, tai prioritetas numeris du yra saugumas. Deja, dažnai keliautojai, pasidavę atostogų ar kelionės magijai, „pameta galvą“ ir pražiūri elementarius dalykus, dėl ko paskui tenka gailėtis. Kokie nemalonumai tyko kelionėse, kurių galima išvengti įdėjus truputį pastangų?
Pirmiausiai, ko reikėtų išvengti kelionėje, tai padauginti alkoholio. Tai ypatingai galioja tiems žmonėms, kurie keliauja vieni, ir šalia nėra draugų ar pažįstamų, kurie galėtų juos prižiūrėti. Pririnktume ne vieną istoriją, kuomet tokie nelaimėliai atsibunda gatvėje be pinigų, netekę asmeninių daiktų ir visiškai nesiorientuojantys situacijoje. Be abejo, prisiminimas visam gyvenimui garantuotas, deja, ne iš teigiamos pusės. Jei jau jaučiate, kad teks vartoti alkoholį, su savimi turėkite minimaliai daiktų, tik tiek, kiek reikia.
Antra, reikėtų pasisaugoti gatvėse besisukinėjančių „vertelkų“. Paprastai jie bando įsiūlyti kokią prekę, neva pigesnę nei parduotuvėje, kurios jiems nebereikia ar panašiai. Paprastai jie būna sugalvoję kokią įtikinamą istoriją, kalba greitai, įtaigia, todėl didžioji dalis žmonių užkimba ant jų kabliuko ir prekę nusiperka. Vėliau paaiškėja, kad ji visiškai nekokybiška. Derėtų atsimintų – kad ir kaip patraukliai tai skambėtų, išties yra labai maža tikimybė nusipirkti tą siūlomą Iphone‘ą už 50 eurų (geriausiu atveju, jis bus vogtas; blogiausiu, kinietiškas padirbinys). Prisimink, kad į svečią šalį atvykai patirti gražių kelioniu ispudžiu, o ne prisipirkti nereikalingo šlamšto.
Trečia, panašiai kaip ir „vertelkos“, gatvėje mėgsta sukinėtis įvairių formų lošimų organizatoriai. Paprastai tai atrodo taip – besiburiuojančių žmonių šurmulys pritraukia atsitiktinių praeivių dėmesį, kurie, priėję mato, jog kažkas lošiama iš pinigų ir visi laimi. Tie praeiviai susigundo ir patys išbandyti savo sėkmę, deja, jie yra apsukriai įtraukiami į žaidimą, kuriame neturi galimybių laimėti, tad galiausiai praranda visus pinigus. Nuoširdus patarimas – pažiūrėti galima, bet žaisti žaidimus iš pinigų gatvėje yra mažų mažiausiai kvaila.
Ketvirta- vagys, kišenvagiai. Paprastai tokie žmonės tyko neatidžių turistų ir juos apšvarina. Tai dažniausiai būna apdairiai veikiantys profesionalai, kurie gerai išmano savo amatą ir iš to gyvena. Dažniausiai jie taikosi į pavienius asmenis, tad būdami grupėje galite jaustis saugesniu, nors taip pat nederėtų visiškai prarasti budrumo ir, pavyzdžiui, nepalikti savo automobilio be priežiūros, nepalikti kambario tuščio bei neužrakinto, paplūdimyje daiktus laikyti prie savęs ir panašiai.
Penkta, nederėtų nuklysti nuo centro į atokesnius rajonus, ypač didmiesčiuose, nebent puikiai žinote, ką darote arba jūsų kompanijoje yra vietinis. Nors tai ir nėra taisyklė, tačiau atokesniuose rajonuose yra didesnė tikimybė patraukti nedorų žmonių dėmesį.
Galiausiai tiesiog verta prisiminti, kad nėra situacijos be išeities, tad labai svarbu net ir kritinėje situacijoje pasistengti nusiraminti bei išlaikyti šaltą protą. Taip pat galima kreiptis pagalbos į viešbučius ar parduotuves, kuriuose, tikėtina, administratorius iškvies policiją ar kitokią pagalbą. Saugių kelionių ir gerų įspūdžių!