“Laisvalaikis – ne tik gulėjimas ir nieko neveikimas. Laisvalaikis – įprastos veiklos pakeitimas malonia veikla”, – sako psichoterapeutė Rima Viliūnienė.
Žmogus privalo reaguoti į savo organizmo poreikius. Jei jauti, kad laikas nustoti dirbti, pailsėti, taip ir reikia daryti. Negalima dirbtinai stimuliuoti organizmo, pavyzdžiui, prisigerti kavos ir toliau intensyviai dirbti.
“Su poilsiu gali atsitikti panašiai kaip su alkiu. Badaujantis žmogus trečią dieną neretai nebejaučia alkio jausmo. Dirbantis ir nepailsintis žmogus po kurio laiko gali nebesuvokti, jog pervargo. Ilgainiui gali atsirasti nuolatinis nuovargis”, – pasakojo psichoterapeutė.
Be abejo, būna dienų, kai nėra laiko atsipūsti, kai reikia įtemptai dirbti visą savaitę. Tačiau kai žmogus vietoj miego renkasi darbą ir sprendžia problemas – laikas susimąstyti.
“Būtina planuoti ne tik darbą, bet ir poilsį”, – pabrėžė pašnekovė. R. Viliūnienė primena, kad pailsėjęs žmogus yra darbingesnis, laimingesnis, ramesnis, su juo maloniau bendrauti, o jo reakcijos į viską adekvatesnės.
“Šiais laikais poilsis suvokiamas kaip prabangos dalykas… Būtina keisti tokį požiūrį. Reikia išmokti save mylėti, rūpintis savimi, pailsėti… Juk kitus galime mylėti tiek, kiek mylime patys save”, – nusišypsojo R. Viliūnienė.