Renkantis palapinę svarbu įvertinti ne tik konkrečias palapinės savybes, bet ir jos naudojimo sąlygas. Jei nereikės nešioti ant pečių – neverta permokėti už mažą svorį, jei ją naudosite vos porą kartų į metus, gal neverta pirkti profesionalios ir pan. Na, bet apie viską iš eilės.
Keliems žmonėms ji bus skirta? Vienam žmogui skirtas plotas palapinėje paprastai apsiriboja jo gulėjimui be jokių daiktų viduje. Jei palapinė yra skirta dviems žmonėms, tai reiškiasi, kad dviems žmonėms ir viskas. Alaus dėžės, vandens talpos, maistas ir kuprinės neįeina, jos paprastai turėtų būt paliekamos prieangyje. Tad jei norite palapinės be prieangio ir su visais daiktais viduje, tuomet pirkite vienu dydžiu didesnę. O geriausia – pasiskaičiuokite miegmaišio, kilimėlio ar čiužinio, kurį ten dėsite, plotį. Tuomet ir bus aišku kokio dydžio palapinės jums reikia. Palyginimui, miegmaišio plotis ties pečiais yra apie 70 – 80 cm, turistinio kilimėlio plotis apie 50–60 cm, dvigulio čiužinio apie 140 cm.
Svoris. Lengvesnės palapinės dažnai yra brangesnės. Tad jei ji skirta ilgesniems žygiams, tau reikia įvertinti iš ko padaryta konstrukcija ir kokia palapinės medžiaga.
Konstrukcija. Pagrindinės apkrovos tenka palapinės karkasui. Todėl nenuostabu, kad palapinės kokybė priklauso nuo medžiagų iš kurių pagamintas karkasas. Patys atspariausi ir lengviausi palapinės karkasai gaminami iš aliuminio lydinio vamzdelių. Net ir po daugelio kartų aliuminis išliks toks pat tvirtas ir patikimas. Kita konstrukcijai naudojama medžiaga yra stiklo pluoštas. Palapinės su stiklo pluošto karkasu yra pigesnės, tačiau sunkesnės ir ne tokios tvirtos.
Medžiaga. Palapinės paprastai yra siuvamos iš nailono arba poliesterio. Nailonas šiek tiek lengvesnis, patvaresnis ir labiau atsparus įbrėžimams. Poliesteris labiau atsparesnis vandeniui ir turi reputaciją kaip labiau atsparus ultravioletinių spindulių poveikiui (nors nėra moksliškai įrodyta, jog poliesteris yra atsparus UV). Kadangi nailonas turi savybę sugerti vandenį, poliesteris yra patikimesnė apsauga nuo lietaus. Palapinės dugnas ir lietui atsparus sluoksnis dažniausiai yra padengiamas lietui atsparia medžiaga – poliuretanu. Kad palapinės būtų lengvesnės, jos yra padengiamos kita medžiaga, dažniausiai silikonu. Poliuretanas geriau sulaiko vandenį nei silikonas, bet silikonas padidina medžiagos atsparumą plyšimui. Idealus variantas, jei viena pusė yra padengta poliuretanu, o kita – silikonu.
Naudojimo dažnumas. Palapinė, kaip ir žoliapjovė, yra sezoninė prekė. Tad jei palapinę išskleidžiate kartą per vasarą, klausimas ar verta pirkti brangią. Juk visuomet po palapine galima pasitiesti neperšlampamą ir minkštą padą, o nuo lietaus apsisaugoti ant palapinės užmetant elementarų polietileną. Ir visuomet ją galima tiesiog pasiskolinti.
Šaltinis: elektroninė parduotuvė IMK.LT