Vykstant atostogų ar į ilgesnę kelionę, dažnai keturkojus savo draugus planuojame pasiimti kartu. Ką būtina žinoti keliaujantiems su augintiniu?
Žvėryno veterinarijos gydyklos vadovas, veterinarijos gydytojas Dalius Liutkus, pataria pradėti ruoštis atostogoms ar kelionei iš anksto, ypač jei išvykstate ilgesniam laikui. Svarbu atkreipti dėmesį į bendrą augintinio sveikatą ir elgseną pačiam šeimininkui, o išsami gydytojo veterinaro apžiūra , padės išvengti netikėtumų kelionėje ir nesugadins jums išvykos. Juk gyvūnai taip pat serga lėtinėmis ligomis, su amžiumi jiems reikalinga speciali priežiūra ar mityba. Gyvūnams taip pat genda ir lūžta dantys kyla dantenų uždegimai kurie sukelia nemalonų kvapą , o augintiniai kenčia skausmą. Jei to nedarėte anksčiau, prieš kelionę rekomenduojama patikrinti augintinio dantis , nuvalyti susikaupusias apnašas ypač jei gyvūnas vyresnio amžiaus. Nereikėtų apžiūros atidėti paskutinei dienai, nes kai kuriais atvejais gydymas yra būtinas ir jis užtrunka.
Kelionėje labai svarbu stebėti augintinio savijautą, nepamiršti jo pagirdyti ir jokiu būdu negalima palikti gyvūno automobilyje vieno. Net ir per trumpą laiką, saulėkaitoje paliktame automobilyje , temperatūra gali pakilti iki 50C ir daugiau, o tai yra mirtina gyvūnui. Nereikėtų leisti važiuojant šunims iškišti galvą pro automobilio langą, nors ir kaip jie tai mėgsta. Taip gyvūnai dažnai patiria traumų, gali susirgti akių ar ausų uždegimu, plaučių infekcija.
Kelionės metu ar pakeitus aplinką, gyvūnai, ypač katės, patiria stresą. Jei ruošiatės keliauti su kate , rekomenduojama jau keletą dienų prieš kelionę, sumaitinti natūralių, augaliniu pagrindu, pagamintų raminančių preparatų. Šis papildas, jei laukia ilgesnė kelionė, gyvūnui turėtų būti pradėtas duoti 3-4 dienas prieš kelionės pradžią laikantis gydytojo veterinaro rekomendacijų. Jis tinkamas tiek šunims, tiek katėms. Preparato vartojimas sumažins keturkojui patiriamą stresą kelionės ir prisitaikymo naujoje aplinkoje metu, padės išvengti pykinimo važiuojant automobiliu, bei sustiprins jo nervų sistemą.
Kelionės metu narvelį kuriame gabensite katę rekomenduojama išpurkšti specialiais, kačių stresą mažinančiais feromonais. Pažįstamai ir maloniai teritorijai žymėti katės dažniausiai naudoja skruostinius feromonus (katės trinasi į daiktus savo skruostais) taip palikdamos feromonų pėdsakus. “Feliway ” preparatas pamėgdžioja katės skruostinius feromonus, taip sukurdamas komforto ir saugumo jausmą bei gerą savijautą katei.
Sintetinis kačių skruostinės dalies feromono analogas – aktyvi sudedamoji Feliway dalis – yra specifinė katėms, neturi įtakos kitoms gyvūnų rūšims ar žmonėms. Be jokių apribojimų galima naudoti visose patalpose, kuriose yra žmonių ar kitų gyvūnų. Taip pat šio sintetinio kačių laimės feromono galite įsigyti ir sklaidytuvo pakuotėje, panašų į tuos, kurie naudojami oro gaivikliams ar preparatams nuo vabzdžių. Viskas ko jums reikia – elektros lizdo kur įjungti sklaidytuvą, kad jūsų katė viešbutyje ar naujoje aplinkoje patirtų mažiau streso.Feliway padeda pašalinti ar prislopinti stresą ir katėms lengviau prisitaikyti prie modernaus gyvenimo.
Ši preparata ypač mėgstą kačių augintojai dažnai keliaujantys į parodas.
Tel. (8-5) 275 5035, mob 8 652 99992
Kęstučio g.54/1 Vilnius
Darbo laikas: I-V 8.30-20.00; VI 9.00-18.00