Tendencijos rodo, kad kiekvienais metais vis daugiau šeimų atostogauja užsienyje su atžalomis. Keliautojai pripažįsta, kad kelionės su vaikais retai būna spontaniškas sprendimas – šeimos tam ruošiasi ir atidžiai planuoja. Šeimos kelionių eksperto „Kidy Tour“ duomenimis, dažniausiai svarstomi trys kelionių scenarijai.
Scenarijus: atostogos šeimų viešbutyje
Šeimos dažnai susiduria su klausimu, kokį geriausią atostogų sprendimą priimti mažųjų atžalų labui. Atostogų planavimą palengvina kelionių agentūrų siūlomi „viskas įskaičiuota“ paketai. Šeimoms su vaikais dažniausiai rekomenduojama apsistoti joms pritaikytuose viešbučiuose – ten veiklos turės visi, net ir patys mažiausi keliautojai.
„Svarbu išsirinkti šeimos poreikius ir lūkesčius atitinkantį variantą. Pavyzdžiui, Turkijoje dažnai net ekonominės klasės viešbučiai gali pasiūlyti žaidimų aikšteles, vaikų baseinus su vandens kalneliais, animatorių organizuojamas pramogas ar vaikų diskotekas“, – teigia tarptautinio kelionių organizatoriaus „Kidy Tour“ produkto vadovė Neringa Kurtinaitienė.
Šeimoms pritaikytuose viešbučiuose siūlomi ypatingi meniu įvairaus amžiaus vaikams, baldai bei kiti jų priežiūrai būtini daiktai. Taip pat galima naudotis vaikų užimtumo kambariais ar angliakalbių auklių paslaugomis. Galima atrasti ir tokių viešbučių, kurie siūlo vaiko stebėjimo paslaugą. Kol atžala pramogauja vaikų pramogų klube ar baseine, per išmaniajame telefone įdiegtą programėlę ar viešbučio kambario televizorių stebėti atžalą galima realiu laiku.
Scenarijus: į kelionę – ir seneliai
Pasak N. Kurtinaitienės, jaunos šeimos, norėdamos bent dalį atostogų laiko pamiršti mažylių priežiūros rūpesčius, kartu pailsėti pakviečia ir savo tėvus ar kitus artimuosius. Kokybiškos atostogos su atžalomis dabar tampa nebe svajonė, o lengvai įgyvendinamas noras.
„Pastebime, kad vis daugiau šeimų į kurortus atostogoms kartu vykti kviečia vieną ar abu senelius. Toks scenarijus kai kurioms šeimoms naudingas dėl įvairių priežasčių: galima dalintis vaikų priežiūra, galima suteikti vaikams galimybę daugiau laiko praleisti su seneliais, taip pat ir kartu kokybiškai praleisti laiką“, – teigia N. Kurtinaitienė.
Šeimos, atvykstančios atostogauti su seneliais ar kitais artimaisiais, dažniausiai irgi mielai į atostogų dienotvarkę įtraukia ir įprastas viešbučio pramogas – SPA, baseinus, golfą, teniso kortus ar kitas sporto šakas – ir pramogas už viešbučio ribų.
Scenarijus: atostogų galimybė be vaikų
Skirtingi šeimų įpročiai ir pomėgiai atsispindi taip pat ir planuojant atostogas. Tad vienas iš scenarijų, kurį svarsto ir pasirenka kai kurios šeimos, – dalį ar net visas atostogas praleisti be vaikų. Beje, pasirinkus tam tikrus viešbučius, sudaromos sąlygos ilsėtis ne tik be savo, bet ir be aplinkui esančių vaikų.
Štai, pavyzdžiui, Turkijos ar Egipto kurortuose skatinamas suaugusiųjų turizmas, ten veikia viešbučių kompleksai, į kuriuos neįleidžiami jaunesni nei 16 ar 18, o kartais net 21 metų asmenys. Taip pat ten būdingas griežtas poilsio ir pramogų zonų atskyrimas – tai lyg du viešbučiai po vienu stogu.
„Viešbučiai suaugusiems – tai nauja poilsio koncepcija, kurią mielai išbando žmonės, neturintys vaikų. Tiesa, reikia prisiminti, jog renkantis kambarius tokio tipo viešbutyje taip pat reikia įvertinti, kad būna viešbučių, skirtų ramiam arba aktyviam poilsiui. Vienuose lauks linksmybės iki ryto, kituose atrasite ramių, romantiškų atostogų oazę“, – primena „Kidy Tour“ produkto vadovė Neringa Kurtinaitienė.