enerifė – pati įvairiapusiškiausia Kanarų sala. Salą sudaro didelė skirtingų kraštovaizdžio tipų įvairovė: centre stūkstantis centrinis kalnų masyvas išskiria sausus, dykumą primenančius saulėtuosius salos pietus nuo šiaurėje esančių derlingų slėnių apsodintų beribėmis bananų plantacijomis, puansetijų laukais, vynuogynais ir alyvmedžiais, bei vešliai apaugusiomis kalvomis ir kalnais. Pakrantėse – nuostabaus grožio juodo ir geltono smėlio paplūdimiai. Tai tikras gamtos mylėtojų rojus!
Programa
Apie žygius:
Mūsų laukia 4 – 8 valandų žygiai, atskleisiantys šios salos žavesį. Pasijusite tarsi mėnulyje pasivaikščioję Teidės nacionalinio parko takais. Įveiksime 4 viršukalnes. Pažintis su senove ir mistika dvelkiančiais drėgnaisiais subtropiniais lauramedžių miškais, leidimasis kalnų tarpekliu, žygiai kerinčiomis uolėtomis pakrantėmis, o nuovargį nuplaus gaivus Atlanto vanduo juodo smėlio paplūdimiuose. Pusryčius bei maistą žygiams gaminamės patys, vakarais ragausime tradicinių patiekalų.
1 diena. Atvykstame į Tenerifės salą.
Skrydis Vilnius – Europos miestas – Tenerife Sur oro uostas. Atskrendame per pietus ir išvykstame į už 92 km nuo oro uosto įsikūrusį Puerto de La Kruzo miestą. Apsistojame apartamentuose. Pažintis su miestu. Tai pirmasis Tenerifės saloje įsikūręs kurortas, šiandien pripažintas tarptautiniu turizmo centru. Kurorto senamiesčiui būdinga tikroji Kanarų salų dvasia. Didelė senojo žvejybinio uosto teritorijos dalis išraizgyta siaurų, akmenimis grįstų gatvelių, kuriose daugybė kavinių ir barų. Kurorte gausu nuostabių aikščių ir galybė turistus viliojančių atrakcijų. Poilsis prie Atlanto vandenyno.
Nakvynė apartamentuose Puerto de La Kruze.
2 diena. Orotavos kalnai. (La Caldera – Los Organos de la Orotava – La Orotava)
Pirmąjį žygi skiriame pažinčiai su La Orotavos slėnio apylinkėmis. Maršrutą pradedame miškingame La Calderos ugnikalnio krateryje. Šio miško įvairovę sudaro Kanarinės pušaitės ir visžaliai subtropiniai lauramedžių miškai.
Pakylame ant Los Organos uolų. Atsiveria nuostabūs vaizdai į Orotavos slėnį ir Teidės ugnikalnį. Grįžtame kitu maršrutu į La Calderą. Užkandžiai La Calderos restorane.
Maršruto ilgis – 11 km, trukmė apie 6 h. Aukščių skirtumas: – 540 metrų.
Po pietų pažintis su La Orotavos miesteliu. Šis miestelis išsiskiria iš kitų savo didingu senoviniu architektūriniu stiliumi, aikštėmis bei išlikusiais senoviniais namais su vidiniais kiemeliais, bananų plantacijomis. Visas senamiestis yra paskelbtas nacionaliniu kultūros paveldo paminklu.
Nakvynė apartamentuose Puerto de La Kruze.
3 diena. Vulkanų kelias. (Arenas negras – Ruta del Chinyero – Garachico)
Vykstame į rekreacinį Arenas Negras parką, esantį prie La Montaneta miestelio. Žygį pradedame Kanarinių pušaičių miške. Neilgai trukus patenkame į lavos lauką, papuoštą tviskiai žaluojančiomis ir vešliomis kanarinėmis pušaitėmis. Šios teritorijos kraštovaizdį suformavo 1909 Lapkričio 19 dieną įvykęs Chinyerougnikalnio išsiveržimas. Tai paskutinysis ligi šiol ugnikalnio išsiveržimas saloje. Aplankome ugnikalnio kraterį.
Pakilus į Montana del Estrecho kalną (1521 m) išvysime nuostabų ugnikalnių kraštovaizdį, kitoje pusėje Santjago slėnis, vaizdas į vandenyną.
Maršruto ilgis – 11 km, trukmė apie 6 h. Aukščių skirtumas: 454 m.
Išvykstame į Garachico miestelį. Iki 1706 m. Šis miestelis buvo didžiausias Tenerifės uostas, bet po stipraus vulkano išsiveržimo, dalį jo ir apylinkių užliejo lava. Jis žavi kolonijinio stiliaus architektūra ir dailiais mediniais balkonėliais.
Nakvynė apartamentuose Puerto de La Kruze.
4 diena. Žygis Maskos tarpekliu. (Masca – Los Gigantes uolos –Lcod de los Vinos)
Maršrutas tęsiasi vakarinėje salos dalyje. Vingiuotais keliukais pasiekiame tarp kalnų serpentinų įsispraudusį Maskos piratų kaimelį, kuris dar visai nesenai dėl savo geografinės padėties buvo izoliuotas nuo išorinio pasaulio. Žygis siaurėjančiu tarpekliu – atsiveria įspūdingi, kvapą gniaužiantys vaizdai. Šiuo tarpekliu per keturias valandas nusileisime nuo 630 m aukščio iki jūros lygio. Pietūs ir maudynės nuostabiame juodojo smėlio paplūdimyje su pritrenkiančiu stačių uolų vaizdu ir Atlanto vandenynu.
Maršruto ilgis – 5 km, trukmė apie 4 h. Aukščių skirtumas: 630 metrų.
Išvyką baigiame plaukdami laiveliu palei įspūdingomis uolomis išdabintą pakrantę į Los Gigantes gyvenvietę. Esant galimybei pamatysime delfinus.
Išvykstame į Icod de los vinos miestelį garsėjantį seniausiu pasaulyje drakonmedžiu. Jam jau daugiau kaip 800 metų. Drakonmedžio aukštis – 16, o kamieno apimtis – 20 metrų.
Nakvynė apartamentuose Puerto de La Kruze.
5 diena. Poilsinė – pažintinė diena. (Playa de terasitas – Guimaro piramidės – Mapalmas de Guimar )
Išvystame į patį garsiausią ir didžiausią saloje Playa de terasitas paplūdimį. Smėlis į jį buvo atgabentas iš Sacharos dykumos. Poilsis ir maudynės. Po pietų vykstame į rytinėje salos dalyje išsidėsčiusį Guimar piramidžių etnografinį parką. Apžiūrėsime stačiakampio formos iš šešių pakopų sudarytas piramides. Jų kilmė iki šiol nėra aiški. Apsilankysime muziejuje, kuriame pasakojamos įdomios istorijos apie paslaptingus architektūrinius statinius. Trumpas pasivaikščiojimas Mapalmas Guimar gamtos rezervate. Susidarius grupei norinčių, aplankome pietinėje salos dalyje esančią Aronos piramidę, kurioje kas vakarą vyksta vyksta flamenko spektakliai, kuriems choreografiją kuria žymiausia Ispanijos choreografė Carmen Mota. Tai iš tiesų kerintis reginys.
Nakvynė apartamentuose Puerto de La Kruze.
6 diena. Kopimas į Guajaros kalną. (Parador – La Guajara)
Šturmuojame ketvirtą pagal aukštį Guajara (2718m) viršukalnę Tenerifės saloje. Nuo viršukalnės atsiveria įstabus gamtovaizdis, kurį puošia čia pat esantis Teidės ugnikalnis, tolumoje La Palmos, La Gomeros, Gran Kanarijos ir El Hierro salos.
Nakvynė apartamentuose Puerto de La Kruze.
Maršruto ilgis – 10 km, trukmė apie 7 h. Aukščių skirtumas: 777 metrai.
7 diena. Teidės (3718 m) ir Pico de Viejo (3135 m) ugnikalnių šturmavimas (Teide-Pico de Viejo– Parador)
Išvyka į Teidės nacionalinė parką. Važiuosime žemutine gigantiško kraterio dalimi, kur pamatysime nuostabų sustingusios lavos „mėnulio peizažą“, žalius pušynų masyvus, augančius virš debesų. Kilsime į Teidės kalną– patį aukščiausią Ispanijos geografinį tašką! Atvykus į apžvalgos aikštelę, esančią 2 km aukštyje, susiruošiame daiktus ir keltuvu pakylame iki aukštutinės apžvalgos aikštelės (3555m). Nuo juos likusį atstumą iki viršukalnės pasieksime stačiu vingiuotu keliu. Leisimės žemyn rausvų, rusvų spalvų apsuptyje. Pakeliui aplankysime Pico Viejo kraterį (3,135 m ). Jo skersmuo 800 metrų. Tai antra pagal aukštį viršukalnė Kanarų salyne. Grįžtame į Parador automobilių stovėjimo aikštelę.
Nakvynė apartamentuose Puerto de La Kruze.
Maršruto ilgis – 20,57 km, trukmė apie 8 h. Aukščių skirtumas: 1203 metrai.
8 diena. Žygis žaliuojančiuose Anagos kalnuose. (La Ensillada – Cabezo del Tejo – Tafada- Faro Anaga – Roque del Las Bodegas)
Pusryčiai, išvyka į žaliuojančius Anagos kalnus. Atvykstame į mistišką Pijaralo gamtos rezervatą. Čia saugoma senojo subtropinio lauramedžių miško bioįvairovė ir geomorfologinės reljefo formos. Kvapą gniaužiantis žygis Chinobrės kalnagūbriu ūksmingos lauramedžių giraitės apsuptyje. Išėjus iš miško atsiveria nuostabi Anagos kalnų panorama. Leidžiamės kalnagūbriu ikiAnagos švyturio – labiausiai į šiaurės rytus nutolusio salos taško. Nuo šios vietos maršrutą tęsiame uolėtu pakrantės taku. Nuo čia atsiveria įstabūs laukinės pakrantės ir greta esančių salų vaizdai, aplankome atokų El Draguillo kaimelį, kuriame pamatysime laukinėmis sąlygomis augančius drakonmedžius. Maudynės uolėtoje pakrantėje prie didingos Roqe Benjo uolos. Benjo kaimelyje paragausime keptos žuvies.
Nakvynė apartamentuose Puerto de La Kruze.
Maršruto ilgis – 14 km, trukmė apie 8 h. Aukščių skirtumas: 964 metrai.
9 diena. Grįžimas į Lietuvą. Skrydis Tenerife de sur – Europos miestas – Vilnius.
Į kainą įskaičiuota:
kelionės užsakytu autobusu;
nakvynė apartamentuose
kelionės gido – kalnų vadovo paslaugos;
Į kainą neįskaičiuota:
Skrydis Vilnius – Europos miestas – Tenerife Sur oro uostas.
Skrydis Tenerife Sur oro uostas – Europos miestas – Vilnius
Papildomos išlaidos:
trumpos kelionės viešaisiais tarpmiestiniais autobusais ~15 eurų
vandens taksi Maska – Los Gigantes ~10 eurų ;
Pakilimas keltuvu į viršų iki aukštutinės aikštelės – 12,5 eurų;
maitinimas iki 15 eurų vakarienė;
įėjimai į mokamus objektus: Etnografinis Guimar piramidžių parkas ~ 11 eurų;
flamenko spektaklis Aronos piramidėje – 47 eurai.
Organizatoriai pasilieka teisę iš dalies keisti ir/ar papildyti programą.