Pasiruošimas kelionei į užsienį dažniausiai pareikalauja nemažai pastangų. Tam, kad išvyka būtų kaip įmanoma sklandesnė ir netikėtai iškilusios problemos nesugadintų planų, verta apgalvoti daugybę dalykų. Dalis keliaujančiųjų mėgsta vis atidėlioti planavimą, todėl vėliau neišvengia įvairiausių sunkumų. Taigi, kokios tos dažniausios pasiruošimo metu daromos klaidos?
1. Nelyginamos kainos
Norint sutaupyti ir išsirinkti patraukliausią kelionės pasiūlymą, rekomenduojama visuomet palyginti skirtingų paslaugų teikėjų kainas. Nesvarbu, tai būtų tarptautiniai autobusų bilietai, viešbučiai, ekskursijos ar kita. Internetu galima rasti tam specialiai skirtas programėles. Žinoma, patariama atkreipti dėmesį ir į tai, ar konkrečias paslaugas siūlanti įmonė yra patikima ir gerai vertinama klientų.
Ieškant labiausiai patinkančio varianto vertėtų gerai įvertinti savo lūkesčius ir norus. Jie apima ne tik viešbutyje ar kitoje apgyvendinimo vietoje tiekiamą maistą, bet ir transporto priemonės, kuria planuojate vykti, komfortą. Pavyzdžiui, šiuolaikiniai autobusai yra įrengti itin patogiai. Juose veikia bevielis internetas, įrengti elektros lizdai ir erdvus bagažo skyrius. Taigi, galite mėgautis kiekviena kelionės minute: žiūrėti filmą, skaityti knygą arba tiesiog ilsėtis.
2. Netikrinama orų prognozė
Jei reikėtų išrinkti vieną iš pasaulyje nepastoviausių dalykų, tikriausiai tai būtų orų prognozė. Net jei lietus jums nekliudo, o tarptautiniai autobusų bilietai jau nupirkti, vis tiek rekomenduojama į ją atsižvelgti. Tai gali padėti lengviau pasirinkti tinkamą aprangą ir kitus išvykoje praversiančius daiktus. Daugelis tikriausiai sutiks, kad vykstant į šalį, kurioje nuolat šviečia saulė, su savimi imti skėčio neapsimoka. Taigi, jei nenorite kuprinės ar lagamino perkrauti nereikalingais drabužiais ar kitomis priemonėmis, rekomenduojama gerai įvertinti šalyje vyraujančius orus.
3. Nepasiruošiama ilgai kelionei
Dauguma kelionių į užsienį užtrunka nemažai laiko. Žinoma, tai priklauso ir nuo pasirinkto jos būdo. Tam, kad kelionė neprailgtų, verta pasirūpinti daiktais, užtikrinančiais patogesnį ir ramesnį poilsį. Pavyzdžiui, ausinės leidžia klausytis mėgstamos muzikos ir tuo pačiu izoliuoja pašalinių skleidžiamą triukšmą. Turėdami po ranka buteliuką su vandeniu, galėsite bet kada atsigaivinti.
4. Bilietai neperkami internetu
Tarptautiniai autobusų bilietai internetu – bene geriausias būdas sutaupyti laiko, o dažnai – ir santaupų. Naudojantis šia paslauga nereikia stovėti eilėje ir jaudintis dėl vėlavimo. Pastarasis – išties dažna problema keliaujant. Norimus bilietus galite įsigyti nors ir dabar. Tiesiog pasirinkite norimą kryptį.
5. Neatsižvelgiama į nacionalines šventes
„Atsiprašome, tačiau šiuo metu nedirbame“ – frazė, kurią nėra malonu išgirsti ar perskaityti. Ypač, jei tai – vienas iš labiausiai norėtų pamatyti ar aplankyti objektų. Norint to išvengti, dar ruošiantis kelionei rekomenduojama atkreipti dėmesį į tos šalies nacionalines šventes ir įprastas darbo valandas. Jei tarptautiniai autobusų bilietai jau įsigyti, tiesiog paieškokite informacijos apie pasirinktą vietą. Skirtingose pasaulio kampeliuose gyvenantys žmonės turi savas tradicijas ir papročius. Itin ryškius skirtumus galima pastebėti pietų šalyse. Taigi, tam, kad nereikėtų nusivilti ir kardinaliai pakeisti kelionės plano, verta į tai pažvelgti atidžiau.
6. Pamirštami reikalingiausi daiktai
Tam, kad nuotaikos nesugadintų pamiršti pasiimti daiktai, patartina susidaryti išsamų jų sąrašą. Tikrai nebūtina jo užpildyti vienu metu – tai galima daryti etapais, papildomai vis pasižymint tam tikrus aspektus. Asmens tapatybę įrodantys dokumentai, kelionės draudimas, higienos reikmenys, drabužiai, telefono ar planšetės kroviklis, tarptautiniai autobusų bilietai – tai tik dalis to, ko dažniausiai prireikia išsiruošus į ilgesnę kelionę.
Jau kurį laiką svajojate apie išvyką į užsienį? Nepraleiskite progos įgyvendinti savo idėjos ir pasisemti naujų įspūdžių. Autobuso bilietus galite greitai ir patogiai užsisakyti internetu. Tai – puikus būdas sutaupyti laiko ir paskirti jo geresniam pasiruošimui.