Vidurvasarį upės nusenka iki maksimalios ribos, o spiningavimas daugelyje jų tampa specifinis, tačiau labai patrauklus, nes kibimo gali tikėtis didesnę paros dalį, o ne tik rytą ir vakare kaip vandens telkiniuose be tėkmės.
Vandenžolės ir skaidrus vanduo Vidurvasarį kimba tos žuvys, kurių aktyvumas vėstant orams mažėja tiesiogiai proporcingai termometro parodymams, todėl dabar metas išnaudoti tokią progą. Upės spiningus dabar pasitinka skaidriu vandeniu, tačiau kiekvienas dugno duburėlis apkaišytas vešliai subujojusiomis vandenžolėmis. Vandens augalija padeda žuvimas maskuotis ir saugiai tykoti grobio, bet riboja jų akiratį, todėl dažnai gali dešimtį kartų virš „laumių kasų“ leisti voblerį, bet į jo viliones niekas neatkreips dėmesio, nes žuvys masalo nepamato. Tokioje situacijoje reikalingas masalas, galintis „prišaukti“ po vandenžolėmis tūnančius šapalus ar meknes. Vadinasi, vidurvasarį reikia spininguoti masalu, skleidžiančiu ypač stiprius virpesius, o tokia savybe pasižymi sukrė. Masalai – žadintuvai Vizitas prie vidurvasario upės smagus todėl, kad nereikia apsunkinti masalinės. Visiškai pakanka turėti su savimi porą dešimčių sukrių, kurių kalibras nusakomas numeriais – 1, 2, 3 …
Tačiau pasirūpinti sukrių tipų įvairove ne pro šalį. Paprastai daugiausiai naudojame klasikines sukres, kurių konstrukcija pasižymi tuo, kad svarelis įtvirtintas ant ašies žemiau sukrės lapelio, kuris gali būti „aglia“, „comet“, „blade“ arba „long“ tipo. Pastarosios sukrės su ilgais karklo formos lapeliais reikalingos spiningavimui pačioje srauniausioje tėkmėje. Jos mažiausiai „apkrauna“ spiningą, bet žymiai svarbiau, jog šiuos masalus lengviausia valdyti tėkmėje. Tačiau tada, kai reikia masalą plukdyti vos kelių centimetrų gelmėje, neišsiversite be dar vieno sukrių tipo, kurių lapelis užvertas ant sukrės ašies lyg kepsnys ant iešmo. Šios sukrės gręžia tėkmę kaip gražtai ir išvilioja iš slėptuvių po vandenžolėmis įtarius šapalus. Sukrės su kitų tipų lapeliais tinkamesnės ten, kur tėkmė lėtesnė ar juoduoja duburių gelmė. Klasikinėmis „aglia“ ir „comet“ tipų sukrėmis tokiose vietose viliojami ešeriai ir lydekos, tačiau atminkite, kad sukrės tokie masalai, kuriuos tėkmė nuolat taikosi išnešti į paviršių, todėl neišsiversite be ypatingos konstrukcijos sukrių, kurių svarelis – priekyje sukrės lapelio. Šios sukrės – parankus instrumentas apšniukštinėti duburių priedugnę, jei tikitės žemiau dambos sterko kibimo. Lengvas spiningas Vidurvasaris – „ultralight“ ir „light“ spiningų panaudojimo metas.
Tinkamiausias spiningo ilgis – 2,4 – 2,6 m, tačiau įrankis turi būti šmaikštus, kad galėtum juo „suduoti kirtį“, išsviedžiantį masalą kaip iš spjaudyklės, nors užsimoti kliudo žemai nusvirusios šakos ar už nugaros siūruojantis meldų guotas. Tokiais spiningais svaidomi 0-6 g masalai. Jautrūs meškerykočiai leidžia pajusti kiekvieną masalo krustelėjimą, kiekvieną krepštelėjimą kabliuku į kliūtis ir absoliučiai tiksliai fiksuoti kibimą. Prie tokio įrankio patartina priderinti ritę, sveriančią ne daugiau kaip 250 g ir talpinančią 200 m vidutinio skersmens valo. Vidurvasarį spiningavimas upėje gali būti apskaičiuojamas vos ne matematiškai.
Potencialios kibimo vietos, kur gali slėptis žuvis, lengvai iššifruojamos. Tai properša tarp vandenžolių, pagraužtas krantas, duburys po juodalksnio šaknimis. Užimi reikiamą poziciją, kuris užtikrintų maskuotę, parenki gelmę ir tėkmės stiprumą atitinkančią sukrę ir užmeti ją tiksliai į reikiamą tašką. Iš pradžių kuo arčiau savęs, o paskui vis toliau, kol ateina eilė „zonduoti“ zoną su lėtesne tėkme. Tada keiti srovinį „long“ tipo modelį tykesniam vandeniui tinkama „comet“ tipo sukre (galima naudoti ne 2, o 3 numerio modelį) ir vėl užmeti masalą. Jei niekas nekibo, neskubėkite eiti toliau. Prisekite prie valo sukrę „gręžiančią vandenį“ ir užmeskite ją palei priešingą krantą. Leiskite masalui energingai suktis, nešamam tėkmės, kol jis atsidurs vienoje tiesiojoje su jūsų pozicija. Jei ir tada nekibo, eikite toliau. Užimkite poziciją prie kitos vietelės ir kartokite viską iš naujo. Ir taip, kol spiningą sulenks smūgis. Sukrė plukdoma tėkmėje padovanoja daug staigmenų.