Per pastaruosius du dešimtmečius ne tik mūsų šalį, bet ir Europą pasiekė daug spiningo masalų ir šiam meškeriojimo būdui naudojamų įrankių, kurie naudojami už Atlanto. Daugelis jų tapo tradiciniais mūsų meškeriotojų praktikoje, tačiau neseniai į akis pakliuvę „Biedron“ serijos viliokai (dar žinomi kaip “vobleriai”) net ir visko mažiusiai akiai tarp kitų masalų žūkladėžėje atrodo pilvoti ir nerangūs, tačiau jie neatpažįstamai pasikeičia, kai atsiduria vandenyje: užtenka vos juntamo truktelėjimo, kad „biedronai“ atgytų ir imtų nardyti kaip gyvos žuvelės.
Išvaizdos motyvacija
Ar labai svarbu, kad vobleris maksimaliai tikroviškai imituotų žuvelę? Dabartinė viliokų gamybos konstravimo koncepcija teigia, kad tai būtina sąlyga, nes šio tipo masalai būtent savo tikroviška išvaizda provokuoja plėšrūną atakuoti. „Biedron“ viliokai iškalbingas pavyzdys, liudijantis anaiptol ne minėtos teorijos naudai, o jų kūrėjai teigia, kad svarbiausia yra masalo spalva ir išraiškingos akys, kai viliokas priartėja prie plėšriosios žuvies per „šūvio“ distanciją, o iš tolo lydeką ar sterką vilioja vilioko žaismas, turintis „įteigti“, jog akiratyje – lengvas grobis. Tad vilioko judesiuose turi būti užprogramuota sužeistos žuvelės elgsena arba „nerūpestingumo“ imitacija.
„Biedron“ viliokai būtent tokie ir yra. Antra, netradicinė išvaizda – taip pat provokuoja plėšrūną atakuoti, o tai ypač svarbu žvejojant vandens telkiniuose, kurie patiria didelį spiningininkų spaudimą. Žuvys tokiuose vandens telkiniuose ilgainiui pradeda „atpažinti“ spiningo masalus, todėl nepažįstami masalai geriau apdumia joms akis. Trečia, daugelio objektų išvaizda vandenyje iškraipoma optinės apgaulės, o „Biedron“ viliokų išvaizda – būtent tokios optinės apgaulės pavyzdys.
Masė ir žaismas
„Biedron“ viliokai gamoje – masalai nuo 8 iki 105g. Sunkiasvoriai „biedronai“ atitinka „jerk bait“ masalams būdingą žaismą, tačiau jį galima keisti, kaip ir šių masalų nėrimo gylį. Tokios variacijos numatytos masalų konstrukcijoje – kiekvieno „Biedron“ vilioko nosyje – ne viena kaip įprasta tradicinių viliokų konstrukcijoje, o 2 ar net 4 kilputės skirtos prisegti masalą prie valo. Kuo kilpelė arčiau „Biedrono“ kaktos, tuo sekliau plaukia masalas. Tokia konstrukcija pasižymi „Biedron“ modeliai su liežuvėliais ir be jų. Visi jų iškirtinis braižas – unikalus žaismas. Na, o „Biedron“ viliokų masė – tiesiogiai proporcinga masalo ilgiui: kuo didesnis masalas, tuo stambesnių egzempliorių žūklei jis skirtas.
Beje, „Biedron“ viliokų gamoje – ne tik universalūs modeliai, bet ir modeliai skirti vienos žuvų rūšies žūklei, pvz., sunkesnis už vandenį „Biedron“ modelis „Power Cast Sea Trout“ rekomenduojamas šlakių žūklei jūros priekrantėje, tačiau mūsų sąlygomis įdomiausi lydekų žūklės masalai, tarp kurių išsiskiria „jointed“ tipo viliokai.
Spalvos faktorius
Unikaliu žaismu pasižymintis modelis „Biedron Tri Burner“, gaminamas 8 cm (19 g) ir 13 cm (75 g), idealiai tinka lydekų žūklei, „tvičingo“ metodu. Vilioko žaismui ir nėrimo gyliui koreguoti skirtos net 4 kilputės segtuko auselei įverti, kurios išdėstytos ant šio masalo „žiomenų“ ir kaktos. Masalo „uodega“ (1/3 korpuso ilgio) atskirta nuo „kūno“ įstrižu pjūviu ir sujungta su korpusu 2 lankstais. Todėl ji labai originaliai ir neįprastai viksnoja. Žūklės praktika parodė, kad šį žaismą labai sėkmingai papildo dvi spalvinės versijos – „Firetiger“ ir „Star Wars“. Abi jos puikiai tinka vilioti lydekas – pirmoji ryški žaliai geltona juodais dryžiais išmarginta ešerio imitacija, o antroje – žydrų ir rausvų tonų žaismas. Jas rekomenduojama naudoti lydekų žūklei pavasarį ir rudenį.